Dieta France Aubry

dieta paryskich modelek

Dieta ta została stworzona przez francuską dietetyczkę France Aubry. Określana jest ona także jako dieta modelek, gdyż stworzono ją specjalnie z myślą o modelkach. Ma ona zachęcić do przestrzegania nawyków żywieniowych, a jednocześnie nie dopuścić do często spotykanej u modelek anoreksji. Dieta jest z tych stosunkowo mocno restrykcyjnych.

Zasady diety France Aubry

Dieta France Aubry jest skuteczną, ale również restrykcyjną dietą odchudzającą. Ważne, aby nie odpuszczać śniadania, a na obiad zjeść do 200 g chudego mięsa czy ryby z surówką. Deser stanowić może chudy twaróg czy jogurt. Skromna jest także kolacja. Wszystko ze względu na to, że dieta taka dostarcza około 1000 kcal dziennie. W ciągu tygodnia pozwala ona schudnąć średnio cztery kilogramy. Nie należy jednak stosować jej zbyt długo, gdyż wówczas powrót do normalnego żywienia może skutkować szybkim przybraniem na masie i efektem jo-jo.

Ponadto ta dieta paryskich supermodelek ma też kilka ważnych zasad. Aubry zaleca, aby nie wychodzić z domu bez śniadania oraz stosowania diety w dłuższym okresie czasu. Nie wolno też z niej całkowicie wykluczać tłuszczów, a wszelkie napady głodu zaspokajać jabłkiem lub gumą, co także jest mocno kontrowersyjne.

Jadłospis diety France Aubry

Śniadanie przez cały tydzień stosowania tej diety jest identyczne. Składa się ze szklanki wody z rozpuszczoną tabletką multiwitaminy oraz lekkiej herbaty lub kawy. Do tego spożyć można jogurt lub 50 gramów chudego twarożku, wzbogacając śniadanie o świeży owoc.

Dzień 1 i 3

W pierwszym i trzecim dniu stosowania diety na obiad zjeść można dwa plastry chudego mięsa lub 150 g mięsa z rusztu. Do tego potrzebna będzie surówka z marchewki z łyżeczką oliwy. Deser stanowić będzie twaróg. Kolację natomiast omlet z trzech jajek z zieloną fasolką i jogurt naturalny bez cukru.

Dzień 2 i 5

W dniu drugim i piątym na obiad można przygotować 200 g lekkiej białej ryby i gotowaną cukinię z jedną łyżką tłuszczu. Deserem będzie jabłko. Na kolację spożyć należy 200 g kurczaka, zieloną sałatę z dodatkiem oliwy oraz 50 g chudego twarogu.

Dzień 4 i 7

W tych dniach obiad połączony jest z kolacją i tworzy go talerz bulionu z jarzyn. Na deser można przygotować sałatkę z owoców bez dodatku cukru.

Dzień 6

Na obiad w dniu szóstym nada się wątróbka z rusztu, a do tego kalafior. Deserem będzie sałatka ze świeżych owoców. Na kolację ta dieta modelki zaleca talerz owoców morza okraszony sokiem z cytryny.

Zalety i wady diety France Aubry

Dieta France Aubry niesie w sobie spore korzyści, a przede wszystkim jest dietą niskokaloryczną i rzeczywiście odchudza. Ponadto zawiera dużo produktów bogatych w wapń.

Niestety ma też swoje złe strony. Nie jest zbyt zróżnicowana i zawiera w sobie małą liczbę posiłków. Stosowanie jej przez dłuższy czas może też powodować niedobory żywieniowe. Dieta Aubry pozbawiona jest między innymi węglowodanów pochodzących z produktów zbożowych i błonnika. Po jej zakończeniu możliwy jest też efekt jo-jo. Stosować należy ją więc z dużą ostrożnością i nie wracać szybko do poprzednich nawyków żywieniowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz