Dieta hollywoodzka

Dieta hollywodzka

Wiele kobiet chciałoby wyglądać jak gwiazdy hollywoodzkiego kina, którym często plany żywieniowe układają najlepsi specjaliści ds. żywienia na świecie. Jednym z takich jadłospisów jest dieta hollywoodzka stworzona przez doktora Johana Hempere’a. Do jej stosowania przyznawały się między innymi Marilyn Monroe i Elizabeth Taylor.

Zasady diety hollywoodzkiej

Dieta hollywoodzka określana również dietą amerykańską opiera się na ograniczeniu spożywanych kalorii do poziomu maksymalnie 1200 kcal dziennie. Podstawą w takiej diecie są świeże warzywa i owoce, które spożywa się w nieprzetworzonej formie. Dodatkowo dopuszcza ona spożywanie chleba razowego, ryb, chudego mięsa, naturalnych jogurtów, chudego sera białego oraz kiełków. Aby dieta hollywoodzka efekty dała zadowalające, osoba stosująca się do takiego planu żywienia powinna zrezygnować z białego pieczywa, tłuszczów zwierzęcych, mleka, jajek, słodyczy, soli, kawy oraz jednego z największych wrogów odchudzania — alkoholu.

Dieta gwiazd Hollywood trwa najczęściej trzy tygodnie. Początkiem do wprowadzenia odpowiednich nawyków jest tu jednak dieta hollywoodzka 5-dniowa, podczas której osoba odchudzająca się spożywa wyłącznie świeże owoce. Kolejne dwa tygodnie to już właściwa dieta z zachowaniem odpowiednich przerw pomiędzy posiłkami. Owoce jeść można już po godzinie, ale przerwy pomiędzy owocami a posiłkami, które są stworzone na bazie mięsa czy sera wynieść muszą co najmniej 2 godziny. Zalecana jest też odpowiednia aktywność fizyczna, która przyspiesza spadek wagi.

Dieta hollywoodzka — jadłospis

W pierwszym tygodniu diety hollywoodzkiej jeść należy jedynie owoce, a w tym dwa świeże ananasy, pijąc przy tym duże ilości wody. Posiłki w kolejnym tygodniu wyglądać mogą następująco:

* Śniadanie – sałatka z surowych owoców
* Drugie śniadanie – kromka chleba razowego, 3 łyżki chudego białego sera oraz pół świeżej papryki
* Obiad – 200 g piersi z indyka przygotowanej na parze, sałatka z ogórka i surowej cukinii
* Podwieczorek – mały jogurt naturalny
* Kolacja – pomidory z bazylią polane octem balsamicznym

Nadal należy sięgać po dwa świeże ananasy dziennie i pić dużo wody.

Opinie o diecie hollywoodzkiej

Dieta hollywoodzka to jedna z tych diet, która charakteryzuje się dużą efektywnością i pozwala na szybką utratę wagi. Przy tak niskiej kaloryczności podczas stosowania tej diety oraz restrykcyjnym podejściu ograniczającym węglowodany i tłuszcze jej efekty potrafią być rewelacyjne. Znak zapytania stawia się jednak nie przy jej efektywności, ale trwałości. Jednorazowa dieta gwiazd Hollywood daje zadowalające efekty, lecz po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych często skutkuje efektem jo-jo, który przekłada się na większe trudności utraty wagi przy kolejnej próbie odchudzania. Dodatkowo efekt jo-jo na proces odchudzania negatywnie wpływa pod kątem psychicznym. Stosowanie jej przez dłuższy czas powoduje też znaczące niedobory składników odżywczych oraz utratę energii, gdyż jej źródła zostają ograniczone do minimum. Dlatego osoby odchudzające się zgodnie z dietą hollywoodzką po zakończeniu procesu odchudzania powinny przejść właściwą fazę stabilizacyjną, co zapobiegnie powstaniu efektu jo-jo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz